Halil Ata Bıçakçı

Halil Ata Bıçakçı

Instagram Hesabı Youtube Kanalı

Brussels Capital University’de Öğretim görevlisi
Kişisel Gelişim Profesyoneli
NLP Master Trainer
Profesyonel Koç

Kişisel Gelişim Uzmanı, eğitmen ve yazar olan Halil Ata Bıçakçı 2 Haziran 1975 tarihinde Kadirli’de dünyaya gelmiştir. İlköğretim ve lise eğitimini Kadirli’de tamamlayan yazar, 1999 yılında Selçuk Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Çocukluğundan itibaren, insanın iç dünyasına dair duyduğu merak ve sahip olduğu  koşulsuz sevgi, onun   kişisel gelişim dünyasına adım atmasına  sebep olmuştur. 2003 yılında ilgi düzeyinde başladığı bu yolculuğa, 2009 yılından itibaren profesyonel olarak devam etmektedir. Kendini bilmek, kendini bulmak ve kendi olmak isteyen herkese,  ışığını fark ettirmek için yola çıkan Bıçakçı, bu amaç doğrultusunda bir çok alanda uzmanlık sağlamıştır.

Neuro- Linguistic Programlama, Yaşam Koçluğu,  Kuantum Düşünce Tekniği ve Trans Meditation  alanlarında  uzman eğitmen olan yazar, verdiği eğitimler ile bu alanda yetiştirdiği yüzlerce uzmanın kariyerinde etkin rol oynamaktadır. Aynı zamanda bu alanlara ilişkin uygun tekniklerle yaptığı seanslar ile danışmanlık hizmeti vermektedir.

Evli ve iki çocuk babası olan yazar, hizmetlerine 2011 yılında  kurduğu Orjin Akademi bünyesinde devam etmektedir. Adıyla da  kişiyi orjinine davet eden bu kurum, sıcak bir aile olarak her geçen gün sevgiyle büyümektedir. Halil Ata Bıçakçı’nın  yetiştirdiği öğrenciler ile yurt içi ve yurt dışında çok sayıda şube ve temsilcilikleri bulunan kurumda, alanında uzman farklı  eğitmenler de hizmet vermektedir. Eğitimlerin ve seminerlerin  yanı sıra, Halil Ata Bıçakçı öncülüğünde,  Orjin Ailesi olarak çok sayıda kampa da  ev sahipliği yapılmıştır.

Doğanın güzelliği ile de buluşulan bu  kamplarda,  yüzlerce katılımcı kısa sürede derin farkındalıklar yaşamışlardır. Katıldığı televizyon programları, görsel ve yazılı medya  ile büyük kitlelere ulaşan Bıçakçı, ismiyle açtığı  You Tube kanalı ve diğer sosyal medya hesapları ile çok sayıda takipçisine katkıda bulunmaktadır.

Çeşitli üniversite ve eğitim kurumlarında verdiği seminerlere ve eğitimlere  pandemi nedeniyle online olarak devam etmektedir. Koçluğun Kitabı, Hipnozun Kitabı ve Sihir adlı eserleriyle okuyucularının bilincinde ve bilinçaltında taht kurmuş olan yazar, okuyucusuyla buluşturacağı yeni eserleri için de çalışmalarına heyecanla devam etmektedir.