Mina Tülay Kılıç

Mina Tülay Kılıç

12 Kasım gecesi Berlin’de bir güneş doğdu. Ailenin üçüncü kız çocuğu olarak dünyaya gelmemin bana verdiği eril gücü çok sonradan fırsata çevirmeyi öğrendim. 8 yaşındayken ailemin Türkiye’ye dönüş kararı ile okula geç başlamam, natal haritamda 9. evdeki şironun eğitim hayatıma verdiği ilk yara oldu. Sonrasını maddi manevi kayıplar (özel yaralanmalar) takıp etse de, dönümünü tamamlamasına son 10 sene kaldığı ve üzerimdeki etkisini azalttığı için şirondan kaynaklı yaralı eğitim hayatıma şimdilerde kaldığım yerden devam ediyorum. Bu sebeple benden akademik kariyerim hakkımda yazmamı beklemeyin.

Güneşi, ayı, sentezi ve stelyumu akrep bir kız çocuğu olarak ; ilk ve orta öğretimde, herkese “zeki ama çalışmıyor” diye yorum yapılan veli toplantılarında benim için söylenilen klişe tek yorum “çok asi” oldu. O dönemlerde asi damgası yemek gururumu incitmiş olsa da, her anlatılanın arkasında mantıklı bir açıklama arayışım; delil toplayışım, her söylenilene tamam demeyip ret edişimin ekmeğini yiyorum.

Süregelen hayatımın üçüncü kez küllerimden doğuş evresinde; ben kimim?
Sadece bir anne mi?
İş vereninin özveriyle çalışan bir işçisi mi? Annemin kızı mı?
Ölüp ölüp kaç kere daha dirileceğim?


Kendimle yaptığım “buna bir son vermek gerek” monoloğunun ardından karşıma çıkan bir videoyla hayatımın sonradan bu kadar değişeceğini bilemezdim. Sevgili Halil Ata Bıçakçı ile ilk karşılaşmamız onun bilgisi dışında oldu. Araştırmacı ruhum haliyle tetiklendi ve telefon numarasına ve kendisine ulaşmam hiç de zor olmadı. 8 Kasım 2018 de jüpiterin yöneticisi olduğu yay burcuna geçişiyle karşıt evim olan ikizler burcu temalı kariyerimi tetikledi. Yine 6 Kasım 2018 deki ay düğümlerinin yengeç ve oğlak aksındaki konumlanmaları sosyal çevrem, beklentilerim, umutlarım ve aşk, hobi, çocuk alanlarını harekete geçirmesiyle ben kendimi Ocak kampında buldum.

Bu kadar akrep temalı bir harita sahibinin yükseleni başak olunca ortaya; soyut ilimlere merak, araştırmacı, bilinmeyene ilgi, biraz kuşkucu, biraz deli dolu, her krizi fırsata çeviren ve çözüm odaklı bir kişilik çıkıyor.

Beni temsilciliğe layık gören; hayatımın akışını değiştiren ve hayallerimin ötesinde bir dünyaya gözümü açan çok sevgili hocam Halil Ata Bıçakçı’nın tüm eğitimlerinin ve Astroloji eğitimimin bana verdiği yetki ile olasılıkları takip ediyorum, gerek önlem alıyor gerek atağa geçiyor haritamın en iyi şekilde çalışmasını sağlıyorum. Orjin Akademi çatısı altında bu ailenin bir üyesi olmaktan gurur duyuyor ve gökyüzünün sizin üzerinizdeki etkilerini deşifre etmek için sabırsızlanıyorum.

Evet natal haritam her ne kadar Ocaktaki tutulmaların ve bulunacağım ortamda tanışacağım o adamın hayatımı değiştirecek çok ciddi bir ilişkiye yelken açacağını söylese de; ben buna aşk ilişkisi gözüyle baktığımı itiraf etmeliyim meğer ki bu ciddi ilişki Orjin Akademi’de Avrupa Temsilcisi olmakmış.